Preskočiť na obsah

Bohatý október v ZŠ s MŠ v Dolnej Strehovej

Zverejnené 5.1.2021.

Kategória

Týždeň boja proti stresu
Tak ako každý rok ani tento sa nezaobišiel bez podpory duševného zdravia. Celý týždeň sme sa obliekali podľa denných inštrukcií, a tak si spolu vytvorili dobrú náladu. V pondelok sme začali pestrofarebne, cieľom bolo dať si na seba čo najviac farieb. Utorok sa niesol v čierno-bielej kombinácii, streda priala pásikom. Vo štvrtok prišiel každý v oblečení vo svojej obľúbenej farbe a piatok bol najdokonalejší – folklór alebo retro . Mali sme dokonca šaty, ktoré mali 16 rokov :-)Aj takouto formou sa radi zabávame, a tak prispievame k nášmu zdraviu, pretože spokojnosť a dobrá nálada sú základom života bez stresu.
Týždeň zdravej výživy Strava tvorí základ nášho života a zdravá strava je to, čo náš organizmus potrebuje. Toto sme sa snažili vštepiť aj našim žiakom v rámci zdravého týždňa. Venovali sme sa potravinám, ktoré najviac potrebujeme a ktoré nám dávajú najviac výživných látok. Spoznávali sme rôzne druhy ovocia a zeleniny, cibrili si naše chuťové kanáliky spoznávaním chutí a trénovali čuch vďaka vôňam. Ochutnávali sme rôzne druhy syrov a robili pokusy s mliekom. Odmenou bol vitamínový nápoj smoothie, ktorý si žiaci sami pripravili. Chodbu nám zdobila výstavka ovocia a zeleniny z našich záhrad. Tvorili sme výtvarné práce na tému ,,Chutné maľovanie“ a literárne diela s témou ,,Poznám zdravé potraviny z môjho mesta či dediny“. Súťažné práce sme poslali do súťaže HOVORME O JEDLE, do ktorej sme sa aj tento rok zapojili. Zdravá strava však nie je všetko. K zdravému a šťastnému životu je potrebný aj šport, akýkoľvek pohyb, z ktorého máme radosť. Preto sa snažíme využiť každú chvíľku, aby sme sa hýbali, súťažili, otužovali a venovali sa spolu so žiakmi nášmu telu.

Mgr.Lívia Frečková koordinátor primárnej prevencie