Preskočiť na obsah

Vianočná burza hračiek

Zverejnené 5.1.2021.

Kategória

Základná škola s materskou školou v Dolnej Strehovej nosí už niekoľko rokov hrdý titul Zelená škola. Tento školský rok má prioritnú tému ODPADY. Venovať sa odpadom neznamená len separovať, ale hlavne znižovať vyprodukovaný odpad v škole. Riadime sa heslom: „Najlepší odpad je ten, ktorý neexistuje.“
V tomto duchu sa nieslo aj naše milé predvianočné podujatie pod názvom : Vianočná burza hračiek. Určená bola pre žiakov I. stupňa a konala sa posledný deň pred prázdninami. Každý žiak si priniesol jednu alebo viac hračiek, ktoré si mohol vymeniť za iné, prípadne ich darovať kamarátom. Medzi hračkami prevládali autíčka, no najviac sa vymieňali plyšové hračky. Padlo aj zopár slzičiek, ktoré vzápätí nahradil úsmev z novej hračky. Naši žiaci odchádzali z burzy s rukami plnými hračiek, s dobrým pocitom z darovania hračky a hlavne s pocitom, že neurobili nový odpad zo starých hračiek a výmenou hračiek aspoň trochu zabránili budúcemu odpadu.

Mgr. Renata Gazdíková, koordinátorka Zelenej školy