Preskočiť na obsah

Opäť v škole

Zverejnené 5.1.2021.

Vírus zvaný KORONA nám nečakane zasiahol do školského roka 2019/2020 a z priestorov školy zrazu v polovičke marca akoby mávnutím čarovného prútika ,,vymizol“ život. Zostali sme všetci doma a začali sme sa učiť inou formou, ktorej sa učitelia a niektorí žiaci rýchlo a veľmi dobre prispôsobili, iní nemali možnosť online vzdelávania (pre tých to bolo dosť ťažké, ale napriek tomu sa snažili) alebo sa niektorí na nemožnosť takejto formy vyučovania začali vyhovárať (svedčí o tom napr. aj ich prítomnosť na sociálnych sieťach  ). Pribudli starosti rodičom, ktorí sa museli svojim deťom viac venovať, za čo im patrí veľká vďaka. 1. jún nám však priniesol zmenu. Škôlkarom a žiakom 1. až 5. ročníka bola ponúknutá možnosť začať opäť chodiť do školy. Pedagógovia boli zvedaví, ako na túto správu zareagujú rodičia. Rodičia 14 škôlkarov a 59-tich žiakov ZŠ sa rozhodli poslať svoje deti do školy, a tak sa 1. júna opäť pootvorila brána školy. Áno, len pootvorila, lebo ponuku školy nevyužili všetci žiaci. Radostné bolo zvítanie detí so svojimi učiteľmi, ale aj detí navzájom. Dodržiavame všetky predpísané epidemiologické opatrenia. Naša škola opäť ožila, znovu počuť detskú vravu, veselý smiech… Všetci sa tešíme, že sme zasa v škole. Vyučovanie sa neuskutočňuje podľa tradičného rozvrhu hodín, deti väčšinou opakujú a utvrdzujú si prebraté učivo, venujú sa rôznym aktivitám, trávia čas na čerstvom vzduchu. Úloha učiteľov je náročná, pretože sa na každý deň na prácu so svojimi žiakmi musia pripraviť, ale zároveň musia ešte v poobedňajších hodinách venovať pozornosť dištančnému vzdelávaniu žiakov, ktorí do školy nechodia. Je to síce ťažké, ale naši učitelia venujú svoj čas deťom s láskou. Snáď fotografie z nášho terajšieho školského života zaujmú aj niekoho z tých rodičov, ktorí sa obávali poslať svoje dieťa do školy, a rady našich súčasných školákov sa v nasledujúcich dňoch ešte rozrastú. Veď deti potrebujú školu nielen na učenie, ale aj na stretnutia so svojimi rovesníkmi, potrebujú mať určitý režim, na ktorý si po viac ako piatich mesiacoch ,,oddychu“ od školy budú ťažko zvykať. Rozhodnutie je, samozrejme, v réžii rodičov. V médiách sa hovorí o tom, že by v polovici júna mohli do školy zavítať aj ostatní žiaci 2. stupňa. Uvidíme, aká bude skutočnosť. Rozhodne sa však v škole na všetkých našich žiakov veľmi tešíme .